Gå til innhold

Så befriende


Anbefalte innlegg

Gjest jimboy
Skrevet

Jeg har en del venner som er i alderen 22-25. De tenker hele tiden på damer og sex. Siden jeg omgås dem mye så ble det til at jeg også en stund begynte å tenke i samme baner. For mitt vedkommende så har jeg selv aldri hatt damer eller kjæreste mens de gutta har 1-2 forhold bak seg. Det ble til at jeg ble misunnelig på de og ville ha det samme selv. De har profiler på diverse nettesteder og har datet mange jenter og mange har fått det greit. Jeg fikk jo ikke det til på grunn av diverse problemer (lavt selvbilde etc.) så jeg slet jo med alt. Så tok jeg kontakt med psykologen og jeg fant ut mer om meg selv på den positive siden. Jeg fant ut at jeg trenger ikke å gjøre som de, jeg er meg selv. Om det er meningen at jeg skal få kjæreste så dukker hun nok opp ellers så får jeg bare akseptere skjebnens spill. Det er så befriende og bare slappe av og ikke tenke så mye på det. Jeg føler at jeg faktisk har blitt mer voksen enn mange av de.

Det er så deilig. Jeg trenger ikke å være desperat, jeg kan ta det med ro og akseptere det og tenke at tiden får vise.

Gjest lotus7
Skrevet

Hei:-)

Så bra at du fant ut av deg selv, sikkert kjempegodt å finne roen slik du virker å ha gjort.

Og jeg synes det var veldig bra å høre at det faktisk KAN funke med en psykolog.

Slikt kan gi håp til oss andre som også leter etter svar inni oss....

Skrevet

hallo

jeg hadde noe det samme problemet, jentefobi, kroppsfiksering, ille selvbilde osv.

så lærte en venn meg litt sjekke triks, sånn type, hvordan man tåflørter or lignende, og jeg følte jeg fortsto litt mere av den søke noen å parre seg med verdenen. så innså jeg at jeg ikke var verken stygg eller uhøfflig, og jeg turte ting som å tåflørte å snakke om overfladiske ting på byen.

dette fant jeg så ut var både kjedelig å teit, ikke noe gøy iheletatt rett og slett.

så møtte jeg en jente og ble kjent med henne med hodet, og vi ble veldig gode venner og kjærester ganske fort. så oppdaget jeg kroppen hennes, hadde ikke lagt merke til den tidligere... dobbelt så heldig kan man si ;)

håper du finner noen på bølgelengde!

Skrevet

har samme problem, bare at jeg er jente da.. Eller egentlig har jeg en kjæreste også , men jeg takler det ikke. Burde gjøre som du..

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...