Gå til innhold

Uten mat....


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor lenge kan man leve uten mat, hvis man har nok tilgang til vann?? Snakket med noen venner om det i går de mente man kunne gå opp til flere uker....er det sant????

Skrevet

Ja, så lenge man får væske, kan man leve ganske lenge uten mat. Kommer jo an på hvor mye man har å tære på av frettlagre, og almenntilstanden ellers. Går ikke så lang tid før man kan få alvorlige skader av å være uten mat (visse næringsstoffer lagres ikke i kroppen,og må tilføres jevnlig), men det er nok eksempler på folk som har overlevd lenge på bare vann.

Pål Sand, almenlege
Skrevet

Kjære wonder.

Det er riktig at man kan klar seg svært lenge uten mat,men ikke uten drikke.Hvos lenge man kan gå uten mat vil kunne varierer betydelig avhengig av utgangspunktet.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...