Gå til innhold

Mononucleosetest/Kyssesyke


Anbefalte innlegg

Gjest sjøhesten

Hvor lenge etter at man har hatt kyssesyke kan man teste positivt? Er det flere forskjellige tester? Jeg har lest om en test på såkalte heterofile antistoffer som kan vises i opptil ett år. Er det andre tester som kan vise om man f.eks. har hatt sykdommen for mange år siden? Hvilke tester brukes?

Er det noen som har hatt kyssesyke som har hatt utmattelse lenge etterpå?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/157960-mononucleosetestkyssesyke/
Del på andre sider

Fortsetter under...

  • 1 måned senere...
Gjest sjøhesten

Enkelte personer som har gjennomgått kyssesyken kan få noe som kalles postviralt tretthets/slapphetssyndrom. Har selv hatt dette syndromet etter en annen infeksjon enn kyssesyken.

Hei JTV! Har fått vite at jeg har TWAR, og er utmattet. Siden du har hatt en infeksjon og hatt tretthetssyndrom, betyr det at du er frisk igjen? Evt. hvor lang tid må jeg regne? Hører gjerne fra deg igjen!

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...