Gå til innhold

HIV-test


Anbefalte innlegg

Gjest Dipsygirl

Jeg er livredd for å bli HIV-smittet og har derfor ikke hatt sex med kjæresten min enda, vi har vært sammen i 1.5 mnd. Jeg vil vente i tre mnd, sånn at han kan ta en HIVtest. Nå er saken den at han allerede har tatt den, og han tok den 2 mnd etter han hadde sex sist, og da 1 mnd etter at vi ble sammen. Hvis denne kommer tilbake negativ, hva er da sjansen for at han kan være smittet?

Vet det kan ta opptil tre måneder før det kan bevises, men han hadde hatt sex med den samme personen i flere måneder...

Kan jeg slappe av og ha sex med han nå, eller bør vi vente i tre mnd sånn at han kan ta en ny test?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/158731-hiv-test/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Hallo...det er nesten ingen som har HIV i Norge. 2000 mennesker eller noe. Selvsagt er det helt grusomt for de, men sannsynligheten for å få HIV er _meget_ liten.. De fleste som har HIV i Norge er utlendinger som var smittet før de kom hit, prostituerte og narkomane. Og hører ikke kjæresten din til noen av disse sjangrene, så er sannsynligheten så og så minimal for å bli smittet.

Dessuten, kondom beskytter.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/158731-hiv-test/#findComment-1025260
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...