Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Hei!

Var med tannlegen i dag og fikk byttet ut en svær fylling. I den forbindelse svelget jeg delvis en klump gammel amalgam. Den sitter nå som et irritasjonsmoment i halsen, omtrent bak adamseple. Har både spist og drukket, men den forsvinner ikke. Vil denne forsvinne av seg selv eller har dere noe forslag om hva som bør gjøres? Noe å bry seg om?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/162888-amalgam-i-halsen/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Nina Lindstad, spesialist i allmennmedisin

Selve kvikksølvet i amalgamen vil ikke gi noen skade dersom du skulle svelge klumpen slik at den forsvinner gjennom tarmsystemet. Er litt tvilende til om det faktisk sitter fast deler av en plombe i halsen din - svært uvanlig. Harking og rikelig vann vil i tilfelle hjelpe de fleste. Dersom du har plager bør du få en henvisning fra fastlegen din til en øre-nese-halslege som kan fjærne et eventuelt fremmedlegeme.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/162888-amalgam-i-halsen/#findComment-1059519
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...