Gå til innhold

Nye Kripos?


Gjest jeg bare lurer jeg

Anbefalte innlegg

Gjest jeg bare lurer jeg
Skrevet

Jeg skjønner at jeg ikke kan ha fulgt med i timen, for jeg hadde aldri hørt om Nye Kripos før denne katastrofen. Har bare hørt om Kripos, jeg. Når ble det nytt, og hva er blitt nytt, og hvorfor i all verden kan de ikke beholde det gamle navnet? Høres jo litt rart ut med Nye Kripos.

Skrevet

JDfakta: Hovudoppdraget for det Nye Kripos (Den nasjonale eininga for kamp mot organisert oganna alvorleg kriminalitet) er kamp mot den grove, organiserte kriminaliteten.

Det nye særorganet vil få vesentlege endringar i ansvarsområde, myndigheit og innhald samanlikna med dagens Kriminalpolitisentral. Nye Kripos skal kunne opne etterforsking innan saksfeltet og gje bistand til politidistrikta utover dei bistandsoppgåvene som Kriminalpolitisentralen allereie har i dag

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...