Gå til innhold

tarm problemer


Anbefalte innlegg

hei, jeg har et stort problem med tarmen min vet ikke om det er tynn eller tykktarmen det er noe galt med, men jeg har vært til kontroll for å undersøke om jeg hadde svuls i tykktarmen noe jeg ikke hadde. Det startet for 3 årsiden, jeg begynte å få problemer med tregmage, følte at det ikke glei ut som det gjorde før. Avføringen ser livløs ut akkurat som om slimhinnene i tarmen ikke virker lengre. Har også en veldig stor produksjon av tarmgass som kan være veldig sjenerende. Avføringen varierer i form, men oftere og oftere kommer det bare små klumper, jeg føler at jeg må på do, men så kommer det så godt som ingen avføring ut. Avføringen flyter også det kommer kanskje av gassproduksjonen? Føler at kroppen min produserer ekstra gass for å få ut avføringen. Har også lagt merke til at det av og til er forskjellig farge på den ene siden av avføringen. Har diskuterte dette me allmenn legen min, men hun sier at det sikkert ikke er noe galt. (jeg er ikke slapp eller noe) Håper dere kan hjelpe meg

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/171036-tarm-problemer/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Nina Lindstad, spesialist i allmennmedisin

Synes ikke dette høres ut som noen alvorlig tarmsykdom, men at du har en såkalt irritabel tarm, der aktiviteten er ujevn. Du bør spise regelmessige, små måltider. stressreduksjon er viktig. Drikk rikelig. bruk gjerne fiberpulveret Vi-siblin ( fåes på apotek) iblandet Biola-melk morgen og kveld, dette normaliserer tarmaktiviteten.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/171036-tarm-problemer/#findComment-1124395
Del på andre sider

Ansgar1365380648

Synes ikke dette høres ut som noen alvorlig tarmsykdom, men at du har en såkalt irritabel tarm, der aktiviteten er ujevn. Du bør spise regelmessige, små måltider. stressreduksjon er viktig. Drikk rikelig. bruk gjerne fiberpulveret Vi-siblin ( fåes på apotek) iblandet Biola-melk morgen og kveld, dette normaliserer tarmaktiviteten.

Jeg har også stort sett flytende avføring. Venter på svar fra fagperson. Følg med!

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/171036-tarm-problemer/#findComment-1128204
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...