Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Jeg har brukt Flutide i flere år, men gikk i høst over til Seretide. Har hele tiden vært flink til å skylle/gurgle - men aldri vært så hes og plaget som nå. Det er tungt å prate, snakke høyt, gleden ved sang er borte - og jeg blir rett og slett utslitt og deprimert. Finnes det noen løsning?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/172683-fryktelig-hes/
Del på andre sider

  • 2 uker senere...

Fortsetter under...

Wenke Lunde, Sykepleier

Et lite gratissvar fra meg - dette er en vanlig bivirkning av disse medikamentene (inhalasjonssteroidene), nemlig at man blir hes. Det er lett å gjøre noe med det, da denne medisinen også leveres som spray. Du får da en litt annen måte å ta den på, nemlig ved å spraye den inn i en liten beholder, som du inhalerer fra. Da skal hesheten forsvinne, fordi de partiklene som nå gjør deg hes, ikke lenger kommer inn i dine luftveier. Det forringer ikke medisinen. Be din lege om å foreskrive dette, så skal du se du blir bedre relativt raskt.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/172683-fryktelig-hes/#findComment-1155471
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...