Gå til innhold

glemt pille!!!


Anbefalte innlegg

jente bergen

Hei! Jeg går på yasmin p-piller. Etter den pillefrie uken, tok jeg pillene som vanlig og hadde jevnlig sex de første dagene. Dag 5 i den første uken glemte jeg pillen og merket ikke det før dagen etter. Da tok jeg pillen for dag 5 og dag 6 samtidig... kan jeg være gravid nå? dette var i går, kan jeg ha blitt gravid?hva skal jeg gjøre nå? vennlig hilsen bekymret

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/176756-glemt-pille/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Gjest les pakningsvedlegget

http://www.felleskatalogen.no/pasientutgave/

Søk på yasmin

Her står det (det samme som står i pakningsvedlegget, som ligger i esken din):

1 tablett glemt i uke 1

Ta tabletten du har glemt så snart du husker det, selv om dette innebærer at du tar to tabletter samtidig. Ta de neste tablettene til vanlig tid. I tillegg må du bruke annen prevensjon i 7 dager. Hvis du har hatt samleie i løpet av uken før du glemte tabletten, kan du ha blitt gravid. Si fra til legen din straks.

1 tablett glemt i uke 2

Ta tabletten du har glemt så snart du husker det, selv om det innebærer at du tar to tabletter samtidig. Ta de neste tablettene til vanlig tid. Forutsatt at du har tatt tablettene korrekt de siste 7 dagene før den glemte tabletten, er p-pillens pålitelighet ikke blitt redusert, og det er ikke nødvendig med ekstra forholdsregler.

1 tablett glemt i uke 3

Du har to valgmuligheter:

1. Ta tabletten du har glemt så snart du husker det, selv om det innebærer at du tar to tabletter samtidig. Ta de neste tablettene til vanlig tid. Hopp over den tablettfrie perioden og begynn på nytt brett umiddelbart. Du kommer sannsynligvis ikke til å få en ordentlig bortfallsblødning før slutten på det neste brettet, men mellomblødninger kan forekomme i løpet av det andre brettet.

eller:

2. Du kan også slutte å ta tabletter fra brettet og begynne på neste brett etter en tablettfri periode på opptil 7 dager (inklusiv den dagen du glemte tabletten).

Hvis du har glemt å ta tabletter og ikke får bortfallsblødning i den første normale tablettfrie perioden, kan du være gravid. I så fall må du kontakte lege før du begynner på neste brett.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/176756-glemt-pille/#findComment-1181082
Del på andre sider

Gjest balltuss

Hvis det har gått mer enn 36 timer mellom de to tablettene så må du bruke annen prevensjon i 2 uker (vanligvis tar du jo tabletten 24 timer etter den tabletten dagen før, hvilket vil si at du har tolv timer på deg utover de 24 timene til å få i deg tabletten uten at virkningen minskes).

Du kan bli gravid hvis du har samleie og det har gått mer enn 36 timer mellom de to tablettene. Hvor stor sannsynligheten er derimot vet jeg ikke. En tablett som er glemt minker iallfall tryggheten til de andre pillene i 2 uker. Så derfor; bruk kondom ved samleie i 2 uker fremover

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/176756-glemt-pille/#findComment-1181446
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...