Gå til innhold

kan det tenkes at jeg er smittet?


Anbefalte innlegg

juliesletten

På en ferie tur var jeg i vannet med en ukjent person.vi hadde seksuell kontakt han var inni meg, men det var noe jeg ikke ønsket så jeg trakk meg fort ut. Han fikk ikke utløsning. Kan det tenkes at jeg er smittet hvis han har viruset? Noe jeg ikke tror at han har.Håper på svar.På forhånd takk

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/181805-kan-det-tenkes-at-jeg-er-smittet/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Miklos Degre, Dr Med Spesialist i mikrobiologi

Smitteoverføring skjer for en rekke virus, noen bakterier og sopp ved sexuell kontakt. Det at kontakten var kortvarig reduserer sjansen for smitteoverføring, men den er der. At det skjedde i vannet har ingenting å si. Egentlig heller ikke det at han ikke fikk utløsning. Du får bare håpe at han ikke var smittet. Var det meg ville jeg tatt en test om noen uker på de aktuelle virus (Hepatitt B, HIV i første rekke).

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...