Gå til innhold

Inneklima på jobben.


Gjest arbeidstager'n

Anbefalte innlegg

Gjest arbeidstager'n

Hvem henvender man seg til hvis det er for dårlig luftkvalitet på arbeidsplassen?

Hvordan og hva kan måles? Bortsett fra temperatur og luftfuktighet, er det noe annet? Og hvor finner jeg regler for disse tingene?

På forhånd tusen takk for svar!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

mil1365380270

Soppsporer og om anlegget er riktig dimensjonert. Det er plagsomt å sitte i overtrykk eller undertrykk f.eks. Aner ikke hvem du skal ringe til hvis du ikke kan snakke med verneombudet eller personalansvarlig. Kan jo prøve Arbeidstilsynet, de vet sikkert noe :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg mener at byggeier har ansvaret for akseptabelt inneklima i bygget.

En kollega hos oss var lenge sykemeldt pga dårlig inneklima. Vi snakket med byggeier, og de renset faktisk ventilasjonskanalene i forrige uke for å få bort allverdens fysjom.

Du kan ringe abridstilsynet i kommunen din for å få mer informasjon.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...