Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei. Jeg har en datter på 6,5 år som plages med at håret er utrolig tynt, samtidig som hun har mye håravfall når hun børster og vasker håret. Vi lurer på om det er noe som kan gjøres. Frisør har anbefalt B-vitamin, men vi vil gjerne være sikre.

Per Helsing, hudspesialist
Skrevet

Hei,

jeg har nok ikke så mange tips som bedrer hårkvalitet eller reduserer hårtap. Hårkvalitet og hårtap er i de fleste tilfelle genetisk betinget. Tap av hår har sjelden sammenheng med noe vi mangler, hos personer som er friske og ikke bruker medisiner.

Barn bør nok få undersøkt jernstatus, men utover dette er det uvanlig med mangeltilstander som fører til hårtap eller tynt hår. Stoffskiftesykdommer kan påvirke hårvekst, men er uvanlig hos barn, og som regel har de andre plager som er mer åpenbare enn hårforandringene.

Hårkvalitet vil ofte endre seg noe når man blir litt eldre. Håret blir nok noe tykkere da.

Vennlig hilsen

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...