Gå til innhold

Fryse kjøtt som allerede har vært fryst?


Anbefalte innlegg

Gjest Kilde: nrk
Skrevet

Det er vel ikke godt å fryse ned noe som allerede har vært fryst? (Ser på nyhetene nå at det selges noe kjøtt som ferskt selv om det har vært i frysen.)

Gjest Mr Pimmel
Skrevet

Spørs hvor lenge det har vært tint. Prosesser med f eks harskning og nedbryting saktner og stopper når temperaturen går ned, og fortsetter når den går opp igjen. Likevel blir smaken dårligere selv om det ikke er bakterievekst, bl a fordi iskrystaller bryter opp cellene hver gang det fryses. Grønnsaker blir et sant kliss.

Hjemme har du kontroll på det, men i en butikk kan det fort gå galt hvis de mister oversikten, derfor regelen. Følsom vare som kjøttdeig kan være farlig å jonglere med å tine opp flere ganger.

Gjest Elextra
Skrevet

Bare man er oppmerksom på at den totale holdbarhetstiden blir mye kortere på den måten, er det ingen fare.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...