Gå til innhold

Havsalt som kroppsskrubb?


Anbefalte innlegg

Gjest kiwijenta
Skrevet

Er det bra å bruke havsalt til å fjerne døde hudceller med før sommeren? vil gjerne ha en jevn og fin brunfarge.

Og er det noen som har prøvd Scandivian Salt Cream og vet hvor man får kjøpt det? Leste om det på klikk.no..

Skrevet

Du kan bruke vanlig salt til saltskrubb. Ikke grovsalt, det er for kornete og kan gi sår i huden. Helt vanlig jozo eller liknende. Blander du det med olivenolje eller en annen olje til en tjukk grøt og bruker den i dusjen på kvelden med roterende bevegelser så får du en silkeglatt og mjuk hud. Husk å skylle av saltet da, men la oljen være på over natta.

Til tørr hud bruker du olivenolje eller rapsolje elelr hvetekimolje. Ikke så tørre hudtyper: Solsikkeolje, jojoba, maisolje etc.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...