Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

jeg har dårlig kroppsholdning, og lurer på hvordan jeg kan rette opp dette? Regner med at det vil hjelpe med ryggstyrkende øvelser og trening, har du noen tips til øvelser?

Skrevet

Sett av en halvtime hver dag som du bruker til å spasere sakte rundt i huset med en bok balanserende på hodet!

Dette prøvde min far å få meg og søsknene mine til å gjøre, det var litt kjedelig da, men holdningen blir majestetisk!

mvh

Nina Lindstad, spesialist i allmennmedisin
Skrevet

Beklager sent svar, du slipper å betale. Trolig bør du ha veiledning av en fysioterapeut. Du må trene riktig, og det er viktig å ta hensyn til nakke og rygg underveis, noen opplever å bli sliten i muskulatuern idet "holdningen" skal endres. Mange fysioterapeuter har et trenings-apparat som heter Terapimaster, treningsformen heter SET. ( slyngebehandling). Med SET-trening er det lettere å trene de dypeste musklene inntil rygg/nakke-søylen, og disse er viktig for stabilisering og holdning. Du kan ringe fysioterapi-sentra direkte og spørre om de har disse apparatene. Kanskje bør du få en "henvisning til fysioterapi" av fastlegen din.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...