Gå til innhold

NHD skal det være sånn, ang Cipralex


HuLitleSara

Anbefalte innlegg

Heisann. Nå har jeg gått på Cipralex noen mnd, og har økt dosen til 20 mg i samråd med lege.

Men jeg har det ikke bra. Jeg er konstant kvalm - skikkelig uggen! Natt og dag! Dette har kommet de siste 2 uker, etter at jeg økte dosen fra 15-20 mg.

Hukommelsen min er som hos en gammel dame (jeg er 33 i to dager til). Jeg husker ikke fra den ene dagen til den andre.

Jeg svetter om natten - hele kroppen er våt! Laken, dynetrekk... alt er vått. Dette har jeg ALDRI gjort før! Sover med vinduet åpent og det er ingen grunn til at jeg skal svette.

Dessuten drømmer jeg så livaktig at jeg er helt forvirret når jeg våkner. Vet ikke om det har vært drøm eller ekte....

Opplever ofte plutselig at muskler rykker til, i f.eks fingre, nakke, legg e.l. Dette er også nytt.

Sånn skal det vel ikke være?

Håper du kan svare meg, NHD.

En svett liten klem fra

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Kan bare si at jeg fungerte nogenlunde på 10 mg. "Maksimalt" på 15 mg,(skulle det vise seg) og 20 mg ble helt feil(måtte opp i den dosen for å se utfallet). Hodepine, tretthet og en rekke andre bivirkninger. Da seponerte jeg til 15 mg igjen.

Kanskje du skulle gjøre det, i samråd med legen din?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...