Gå til innhold

Hvor ble det av Kirkedepartementet?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Tidligere var det noe som het Kirke og Undervisningsdepartementet. Hvem er det nå som har ansvar for Kirke-biten?

Skrevet

Kirkebiten har vel avgått med døden.

;)

Hallelujah!

Skrevet

Et gammelt triks er å gå inn på odin.no, hvor man bl.a. kan finne ut at Trodn Giske er kirkeminister! ;-)

http://www.odin.no/kkd/norsk/bn.html

Men hvorfor i all verden har ikke Helen Bjørnøy heller blitt Kirkeminister da, hun er vel den med mest bakgrunn til det, er hun ikke? Syns det hadde vært flott å hatt henne der, siden hun har en sunn skepsis til mye av det etablerte innen kirken.

Skrevet

Men hvorfor i all verden har ikke Helen Bjørnøy heller blitt Kirkeminister da, hun er vel den med mest bakgrunn til det, er hun ikke? Syns det hadde vært flott å hatt henne der, siden hun har en sunn skepsis til mye av det etablerte innen kirken.

Tja, si det. Hun representerer jo et annet parti, så forklaringen kan være så enkel som at de under forhandlingene på Soria Moria fordelte departementene mellom de tre partiene først og deretter fant ut hvem som skulle fylle plassen.

Skrevet

Det heter vel Kirke- og Kulturdept. nå, gjør det ikke?

"..........................................."

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...