Gå til innhold

Kvinnelig styrerepresentasjon i aksjeselskaper


Anbefalte innlegg

Jeg ser helt klart at samfunnet må skape et klima, en prosess, der man etterstrever å øke kvinneandelen i norske aksjeselskapers styrer. Men å lage et lovverk som TVINGER eierne av en bedrift til 40 % andel kvinner, der man har dramatiske sanksjoner som f eks tvangsoppløsning hvis ikke kvinneandelen oppfylles, er jo fullstendig på trynet.

Styret i et aksjeselskap er en institusjon som eierne velger, for å utøve EIERSKAP, og styret skal velges av eierne på generalforsamling. Det er et faktum at det pr i dag ikke er tilstrekkelig antall kompetente kvinner i Norge til dette arbeidet.

Vil virkelig kvinner velges inn på kvotering, uten å ha de rette kvalifikasjonene?

Hva hvis Statoil ikke klarer å oppfylle kvinneandelen? Skal Karita Bekkemellom tvangsnedlegge selskapet??? Hele prosessen hennes blir bare latterliggjort, når hun legger opp til straffemetoder som er hinsides all fornuft!!

Fortsetter under...

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...