Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg pleier og kjøpe 20 paralgin forte,når jeg er i spania.Trodde dette var lovelig ,når det er ett eøs land.Men nå er j usikker på om det er lovlig og innføre til norge uten resept.Står paralgin på narkotika listen?Eller kan jeg innføre til eget forbruk i 3 mnd?

Nina Lindstad, spesialist i allmennmedisin
Skrevet

Frakt av A- og B-preparater ( Paralgin Forte er B-preparat) skal kun skje med skriv fra fastlegen. På skrivet skal det gå frem hvor mye tabletter du medbringer, og bruksområde. Vil tro at fastlegen din skriver ut en resept på Paralgin Forte dersom du ber om det, kanskje kan han også lage et skriv som du kan bruke om du absolutt vil kjøpe det selv i Spania.

Skrevet

Jeg hadde helt sikkert fått av lege.Men saken var, att en gang hadde jeg problemer med ei tann før jeg dro på ferie.Tannlegen sa att om jeg fikk videre problem kunne jeg bare kjøpe meg paralgin forte reseptfritt der nede.Og det gjorde jeg.en 20 pak mot smertene og en pakke med imovane for og få sove.hadde brukt ett par av de,tok resten med meg hjem i god tro!Hva hadde skjedd i tollen om jeg hadde blitt stoppa da?

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...