Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

Jeg har blitt testet hos fastlegen min for allergi (blodprøve). Han sa at denne prøven fanger opp ca. 80% av vanlige allergier, og prøven var negativ.

Mitt problem er at jeg ofte får allergien om vinteren, gjerne i forbindelse med at jeg er inne. (Nesen renner, klør i øynene osv). Har du noen forklaring på hva dette kan skyldes- og går det an å behandle? Det varierer veldig hvor plagsomt det kan være.

Thor-Øistein Endsjø, barne- og idrettslege
Skrevet

Mange har slike problemer uten at det er noen allergi. For høy innetemperatur, lite friskluft, sterke lukter, mye matos, mye bruk at stearinlys osv. kan være vanlige irritanter for slimhinnene våre.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...