Gå til innhold

Er vi blitt lurt? (leie av bolig)


Anbefalte innlegg

Gjest Irritert leieboer
Skrevet

Vi måtte flytte fra vår tidligere utleiebolig fordi huseier skulle bo der selv. I juni hadde vi annonse i avisa, og ble oppringt ang. en leilighet som var til leie (i en tomannsbolig). Leiligheten var under oppussing da vi var på visning, men utleier sa den ville bli ferdigstilt 1.juli. Vi var ganske tydelig på at vi måtte flytte 1.juli, og det skulle ikke være noe problem.

Det utleier ikke informerte om var at det skulle foregå byggearbeid på eiendommen. Vi så jo at det ikke var ferdig uteplass her da vi var på visning, men trodde det også skulle være ferdigstilt 1.juli.. Problemet er ikke så mye at vi ikke har noe uteplass, men at det foregår arbeider rett utenfor stue og soveromsvinduet vårt både kl. 7 på morgenen og 21 på kvelden. Det er små traktorer, gravemaskiner, borring osv. Da vi klaget på dette første gang fikk vi beskjed om at de skulle være ferdig siste helga i juli. Vi reiste derfor bort de to siste ukene av juli, men da vi kom tilbake igjen var det nesten ikke gjort noe.

Så nå bor vi på en byggeplass, og utleier bare trekker på skuldrene og sier det vil være sånn i lang tid framover..

Vi har et lite barn på litt under ett år som har problemer med søvnrytmen pga støy nesten døgnet rundt. Ikke orker vi å ha besøk her heller når de kjører fram og tilbake med gravemaskin 1 meter utenfor stuevinduet ca.100 ganger pr. dag osv...

Burde ikke utleier informert om dette før vi flyttet inn??

Videoannonse
Annonse
mil1365380270
Skrevet

Mener utleier er en sleip drittsekk som ikke har sagt noe om dette. Alle skjønner det er en stor ulempe for dere. H*n ville vel bare ha inn noen så fort som mulig for å få inn penger mens dette foregår.

Gjest Persille
Skrevet

"Det utleier ikke informerte om var at det skulle foregå byggearbeid på eiendommen. Vi så jo at det ikke var ferdig uteplass her da vi var på visning, men trodde det også skulle være ferdigstilt 1.juli.."

Så lenge han ikke sa noe spesifikt om det, og dere ikke spurte direkte - så har dere jo ikke blitt lurt.

Jeg tenker at han kanskje burde ha sagt "dette er ikke helt ferdig, det venter vi ferdig da og da". Men samtidig burde dere ha sett hva som ikke var ferdig, og tildels tenkt dere til hvor lang tid det ville ta eller hvilken innsats det ville kreve - og klarer dere ikke se det synes jeg dere burde spurt.

Så nei, jeg synes ikke dere har blitt lurt - men informasjonen kunne jo godt være bedre, uten tvil.

Gjest du er blåøyd ja.
Skrevet

Må si at du er blåøyd når du mener at utleier har skylda. Det er hans tomt og kan gjøre som han vil. Du leier bare leiligheten og må tilpasse deg deretter. Særlig siden dere så at ikke noe var ferdig på utsiden så burde dere tenkt så langt på at ting tar tid og thats it. I sommerferien får man heller ikke all hjelp man ønsker på dagen da "alle" har sommerferie.

Dessuten burde dere ha skrevet i kontrakten om ferdigstillelse av tomta siden dere syntes at dette var så viktig.

Gjest Byggmakker
Skrevet

Utleier har plikt til å informere dere. Dere kan kreve redusert husleie i den perioden byggearbeidet pågår.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...