Gå til innhold

Gratulerer Oslo - med integreringen


Anbefalte innlegg

Skrevet

Oslo har nådd en milepæl.

Jeg kan nå opplyse de som venta på dette vendepunktet, at 50% av sosialbudsjettet nå går til innvandrere og deres etterkommere. De utgjør bare 25% av totalen i befolkningen.

Nå har vi mangel på arbeidskraft og samtidig er 2 av 3 innvandre i Oslo uten arbeid etter 3 år i Norge. Nei dessverre, vi kan ikke ansette analfabeter, da det ikke finnes så mange jobber som passer for dem.

Danmark er i samme situasjon, men verre. De var også nødt til f eks å få avisbud fra Polen, da de arbeidledige i landet ikke vil ha jobber.

Både her og i Danmark kommer analfabeter ut av skolen, 70-80% av minoritetselevene kan ikke dansk når de kommer ut som 15-16 åringer, enda de er født i landet. Mer enn 50% av minoritetselever som begynner i 1. klasse snakker nå ikke norsk/dansk i det hele tatt i visse områder, enda mange av de har gått i barnehage og er født i landet.

Gratulerer. Dette skal bli en flott framtid.

Videoannonse
Annonse

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...