Gå til innhold

Jeg komker kraft, men den smaker ingen ting!


Anbefalte innlegg

Gjest Suppekoker
Skrevet

I nesten fire timer har en kjele med kraftben og diverse rotgrønnsaker stått på ovnen og godgjort seg. Men det smaker overhodet ingen ting. Er dette riktig? Kanskje det blir en smak på suppen jeg skal koke i morgen likevel? Jeg regner jo med å krydre, men trodde det var litt mer smak på kraft.

Skrevet

du må komme i salt før det koker opp. Saltet trekker ut kraften.

Hilsen

Skrevet

Husket du å brune bena først?

Og så kan det hende at du har litt mye væske i forhold til kjøtt/ben. Sil kraften og la den fosskoke uten lokk en god stund, så koker den inn.

Gjest Suppekoker
Skrevet

du må komme i salt før det koker opp. Saltet trekker ut kraften.

Hilsen

Å,takk for tips :)

Skrevet

Brune kraftbena, ha i løk, gulrot, sellerirot og litt purre, samt salt og litt pepper. syntes igrunn det er nok smak i den da. Om du selvsagt ikke har hatt i for mye vann da.

Skrevet

Å,takk for tips :)

Kraftben skal ikke koke i fire timer!

Max 1 time ellers koker du jo ut all den gode smaken....

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...