Gå til innhold

Mat for 350 kr. i to uker


Gjest Sulten, men ei desperat :-)

Anbefalte innlegg

Gjest Sulten, men ei desperat :-)
Skrevet

Hei! Må leve som en liten asket de neste to ukene. Husleia for oktober er betalt, det samme er månedskortet og slikt. Men jeg trenger mat og har 350 kr. til dette de neste to ukene.

Er ganske aktiv, og spiser i så måte en hel del. 4-5 måltider om dagen, ganske store porsjoner.

Har tenkt å kjøpe inn en del havregryn for å lage havregrøt. En pakke koster 8-9 kr. og er nok til 4 måltider. En stor syltetøyboks (med innhold) vil gjøre at det ikke bare smaker lim. :-)

Andre forslag til innkjøp? Tunfisk, kanskje. Er som sagt aktiv, og det er viktig at jeg ikke går i kaloriunderskudd.

Skrevet

Hørtes ikke spesielt morsom ut, nei.

Tunfisk er bra og billig. Ville kanskje trent litt mindre i de to neste ukene.

Frosne seifilèter er vel også ganske rimelige og godt for helsa...Kjøp mange brød og frys ned. Stor boks med leverpostei.

Uff, jeg håper virkelig du ikke kommer til å sulte!

Skrevet

Bak brød!

hvis du kan kjøpe brød til kr. 3,90 lønner det seg da å bake?

*aner ikke*

Skrevet

Nudler er billig. Kok bønner og linser sjøl. Spagetti med ketchup.

Skrevet

*Store øyne* Hva slags porsjoner havregrøt spiser du da!? En pose lettkokte havregryn koster en tier eller noe sånt og den varer da mye lengre enn 3-4-5 måltider!? Forutsatt at det er en person det er snakk om her og ikke flere.

Skrevet

Billigkneip på supern (ca. 5,-) med smør (ca. 10 for en pakning), tomatbønner ved siden av (ca. 4,- pr. boks).

Du får vel 2-3 måltider ut av et brød, en boks bønner pr. måltid. Smøret varer lenge...

Skrevet

En pakke havregryn rekker til mange fler porsjoner enn det du beskriver, om det ikke er veldig store porsjoner du spiser da.

Stå opp tidlig og gå i butikker og let etter varer som datoen går ut på samme dag som du er der. Disse får du som regel gratis og de er helt ufarlige å spise.

Innvandrerbutikker selger billig frukt og grønt. Linser og bønner og erter er en bra proteinkilde og gjør at du ikke behøver kjøtt og fisk hver dag.

Skrevet

hvis du kan kjøpe brød til kr. 3,90 lønner det seg da å bake?

*aner ikke*

Definitivt! Det er MYE mer mat i hjemmebakte brød. Det vil si at du kan faktisk risikere å bli METT av hjemmebakte brød, det er ei utfordring på kjøpbrød..

Skrevet

Billigkneip på supern (ca. 5,-) med smør (ca. 10 for en pakning), tomatbønner ved siden av (ca. 4,- pr. boks).

Du får vel 2-3 måltider ut av et brød, en boks bønner pr. måltid. Smøret varer lenge...

Greit nok at billigkneipen bare er luft, men en person spiser da vel ikke 1/3-1/2 kneip i ett måltid?!

Gjest Lykke til!
Skrevet

Makrell i tomat er en god og sunn proteinkilde.

Ellers viser jeg til det andre også skriver, at enkelte butikker gir bort (evt halv pris) på varer som er gått ut /går ut samme deg.

Gjest et par ting
Skrevet

Se på kiwi sine first price-varer. Kjøp et stort beger yoghurt, europris har juice til 5-6 kroner, sjekk tilbudsvarene forskjellige steder, noen first price epler eller bananer, en pakke ris på kiwi til 8 kr, se om du finner en billig pakke pølser/kjøttpudding/fiskepudding.

Skrevet

I Kiwi har de en del First Price produkter som er billige.

Hadde nok satset en del på brødmat (billigbrød) + pasta. Blir mye karbohydrater av det, og er vel greit nok når du trener. Tunfisk blandet i majones + løk er supergodt pålegg.

Fiskepinner er ofte billig + at de har noen fiskefileter som er rimelige der.

Ellers har de ofte en del greie tilbud her uke i en del butikker.

Skrevet

Greit nok at billigkneipen bare er luft, men en person spiser da vel ikke 1/3-1/2 kneip i ett måltid?!

Om vedkommende er veldig aktiv og trener og slik, kan det fort forsvinne såpass - spesielt når vi snakker om billigkneippen til en femmer; som ikke inneholder så veldig mye mettende.

Men overdriver da ihvertfall ikke om jeg sier en kneipp holder til minimum 3 måltider for en person med vanlig aktivitetsnivå ;-)

Skrevet

Havregryn er mettende ja :-)

Ta en tur ut skogen og plukk tyttebær - så har dyu gratis syltetøy til havregrynene også! Kanskje du er heldig og finner noen blåbær også :-)

Skrevet

Spaggetthi, hakkede tomater, en boks røde Knidley bønner. Krydder. Det er billig og godt, og bra når du trener(karbohydrater pluss protein i bønner:)

Pastaposer, koster ca 15 kr.

Seifileet.

Suppe. Kjøp buljong og en pakke "lapskausblanding". Den koster bare 10 kr tror jeg. Så kan du ha i bønner. Kjøp en pakke pølser, koster kanskje 40? Den har du til noen suppe måltider.

Pålegg: Syltetøy er billig og holder lenge:) Bare pass på at du kjøper de store glassene, de små er kjempe dyre...

Kjøttdeig, del i to, så kan du fryse ned den ene delen, og ha til middager. Koster ca 35 for en pakke.

Lykke til!! Håper dey går greit...

:)

Skrevet

Samle tomflasker? Ta det som en treningstur med sekk på ryggen. :o)

Skrevet

Om vedkommende er veldig aktiv og trener og slik, kan det fort forsvinne såpass - spesielt når vi snakker om billigkneippen til en femmer; som ikke inneholder så veldig mye mettende.

Men overdriver da ihvertfall ikke om jeg sier en kneipp holder til minimum 3 måltider for en person med vanlig aktivitetsnivå ;-)

Da er det ikke mye dyrere å kjøpe litt ordentligere brød som kanskje varer et par måltider lenger, har mer næring og ikke minst smaker myyyye bedre! :o)

Skrevet

Da er det ikke mye dyrere å kjøpe litt ordentligere brød som kanskje varer et par måltider lenger, har mer næring og ikke minst smaker myyyye bedre! :o)

Joa, men når dagsbudsjettet er på 25,-, som i trådstarters tilfelle, da teller hver eneste krone *s*

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...