Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Samboeren min har mild astma og er allergisk mot katt. Han har tidligere eid og bodd sammen med katt, noe som gikk greit.

Problemer får han først når han røyker samtidig.

Et vennepar av oss hadde samme problem, og der gjennomgikk mannen en allergikur.

Vi skulle så gjerne hatt katt - kan du foreslå noen behandlinger?

Vi er begge i 25-års alderen.

mvh

Gjest Ragnhild Halvorsen, Lege Spesialist i Im
Skrevet

Kjære Bunnycat

Når samboeren din har astma og katteallergi er det ikke tilrådelig å ha katt hvordan man enn snur og vender på det. Han kan risikere at både astmaen og allergien blir verre.

Jeg vet ikke hva slags allergikur du sikter til, men selv om det var allergivaksinasjon så er det ikke god nok behandling til at man kan ha daglig omgang med katter - den hjelper bare slik at katteallergien ikke er plagsom ved kontakt med små mengder kattehår som finnes overalt.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...