Gå til innhold

infeksjon i piercing?


Anbefalte innlegg

Gjest klatremus

Hei!

Tok piercing i navlen for to måneder siden. Rensa med 0,5 mg/ml klorhexidin to ganger per dag den første måneden. Så gikk jeg over til steril saltvannsløsning(øyeskyllevann) to ganger per dag. Har blitt litt slappere i det siste sånn at jeg har rensa kun på kvelden, siden jeg dusjer om morgenen (den får jo litt vask da). I dag kommer det gul verk ut, som stivner (helt annerledes enn "pusset" som har kommet før)Jeg har prøvd å bløtlegge i varmt salvann, så suge verken ut med steril tupfer. Hvis jeg fortsetter med dette vil da infeksjonen gå over av seg selv? For det er vel infeskjon når det verker? Eller burde jeg gå til lege, evt få antibiotika?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/29538-infeksjon-i-piercing/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Gjest ferdiggrodd

Jeg veit ikke så mye om det. Har ikke selv hatt særlig puss i min, men en klump rundt, den blei borte etter ei stund. Brukte bare klorheksidin med forskjellig styrke til å rense (o,5 mg. og 1 mg). MEN, noe jeg fikk beskjed om, var at jeg alltid skulle rense rett etter at jeg hadde dusja!! Og så i dusjen, alltid spyle den til slutt, med strålen rett imot piercingen..

Veit ikke om du må til lege..hvis du blir syk ellers, eller du får sånn stripe, bør du sikkert gå til lege.

Håper det fixer seg!!

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/29538-infeksjon-i-piercing/#findComment-118439
Del på andre sider

Gjest Miklos Degre, Dr Med Spesialist i mikrob

Hvis det er tegn på infeksjon: puss, rød og varmt omkring, og spesielt hvis det er rød stripe bør du kontakte lege. Hvis infeksjonen får utvikle seg kan den etterlate varige arr,. og det vil du vel ikke. Men det er viktigst å forebygge: renslighet, skylling med klorhexidin og saltvann NB før det blir noe. Spesielt viktig dette i dagene og ukene etter at piersingen ble satt inn.

Vennlig hilsen

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/29538-infeksjon-i-piercing/#findComment-118520
Del på andre sider

  • 2 år senere...

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...