Gå til innhold

Til NHD!


Anbefalte innlegg

Gjest depression
Skrevet

Kære NHD!

Jeg håber du kan hjælpe mig med et godt råd angående Efexor Depot. Jeg tager 375 mg i døgnet som min læge har ordineret. Jeg føler mig mest depressiv omkring klokken 18. Hvornår er det best at tage Efexor Depot, så de virker bedst ved 18-tiden?

Gjest aughii
Skrevet

Hei.

Det er ikke slik at ad medisiner virker, tablett for tablett, som f.eks en tradisjonell angstdemper gjør. (Valium, Sobril). virkningen kommer langsomt, hvis den kommer i det hele tatt.

vennlig hilsen

Nils Håvard Dahl, psykiater
Skrevet

Jeg kan bare bekrefte svaret fra aughii:

Når du bruker Efexor depot, er virkningen lik over hele døgnet. Det er helt likegyldig når du tar tablettene, men du bør ta dem på omtrent samme tid hver dag.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...