Gå til innhold

Seponering av hypnotika og "cold turkey"


Anbefalte innlegg

Har brukt sovemedisin i ca 1 år daglig hovedsakelig flunipam 1 mg, men har nå gått over til 5 mg apodorm for å seponere. Hvor lenge og hvordan bør jeg seponere? Og er bråseponering/ "cold turkey" farlig etter mitt forbruk eller bare ubehagelig? Håper på svar:)

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/304886-seponering-av-hypnotika-og-cold-turkey/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Gjest Remlow

Ikke at jeg er noen ekspert, men i ditt tilfelle ville jeg brukt 5, eller 10 mg Apodorm noen netter til hjernen hadde "glemt" Flunipam. Og deretter fjernet 1/4 tablett i uka.

"Cold Turkey" er veldig ubehaglig, og kanskje ikke det beste å anbefale. Lurest å trappe ned, da blir det mindre ubehagelig.

Hvor lang tid du vil bruke kan du jo ta litt på "feelinga" underveis.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...