Gå til innhold

bendelorm fra rått kjøtt...?


Anbefalte innlegg

snuppeliten
Skrevet

Hei! Leser i deres artikler om oksebendelorm, at den kan overføres via rått oksekjøtt. Gjelder dette også andre typer kjøtt som f.eks.får? Har nylig fått servert dårlig stekt lam på en finere restaurant.... Takk for svar!

Gjest Ottar Grimstad, spesialist i allmennmedi
Skrevet

Kjøtt omsatt i Norge skal være veterinærkontrollert blant annet for å hindre omsetting av kjøtt som kan være infisert med bendelorm. Risikoen for å få bendelorm i Norge er derfor svært liten. Så langt jeg kjenner til, blir ikke bendelorm overført via lammekjøtt.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...