Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

kan herpes gen.ligge i dvale i uker eller mnd. før det bryter ut?Jeg får til tider noen små blenke,veskefylte blemmer på penis.4-5 stk.Det gjør ikke vondt,men det tar 1-ukestid før de er borte.Da jeg overhodet ikke har hatt seksuell kontakt med noen i en lengre periode,forstår jeg ikke hvor dette kommer fra.(Det er en kamerat av meg som sier det er herpes gen.)Jeg har lest at man blir smittet 4-7 dg. etter seksuell kontakt.Hva gjør jeg nå??

Gjest Ottar Grimstad, spesialist i allmennmedi
Skrevet

Første utbruddet kommer 3-7 dager etter seksuell kontakt og er som regel kraftigere enn seinere utbrudd. Seinere utbrudd er ikke avhengig av seksuell kontakt, da ligger viruset latent i kroppen.

Diagnosen stilles best ved en legeundersøkelse under utbrudd.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...