Gå til innhold

Noen som vet?


Gjest Rart synes jeg.

Anbefalte innlegg

Gjest Rart synes jeg.
Skrevet

Hvorfor blir noen hypokondere?

Videoannonse
Annonse
Nils Håvard Dahl, psykiater
Skrevet

Hypokondri - sykdomsangst, er en måte å få angst på. Hvorfor noen er redd for det ene og andre for noe annet, vet vil lite om.

Gjest Rart synes jeg
Skrevet

Hypokondri - sykdomsangst, er en måte å få angst på. Hvorfor noen er redd for det ene og andre for noe annet, vet vil lite om.

Trodde det fantes en forklaring på alt jeg. Årsak - virkning,men det er det da altså ikke. Leste en plass at folk som hadde blitt misshandlet, og var barn av folk som fokuserte mye på sykdom kunne bli hypokondere. Men mulig det ikke er hold i det.

Ble litt satt ut,for har selv et barn med sykdomsangst som ikke har blitt misshandlet,og det har heller ikke vært mye fokus på sykdom,har heller prøvd å skjule det. Men vet jo at unger fanger opp ting uansett.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...