Gå til innhold

Hjelp med tolking av lov


Anbefalte innlegg

Gjest jghru
Skrevet

''§ 5-5. Studenter

Personer som oppholder seg i en kommune for å få undervisning, kan velge om de skal:

a) registreres på nytt bosted ved studiestedet,

B) opprettholde registreringen på samme bosted som før utdanningen ble påbegynt (tidligere bosted) dersom de fortsatt har tilknytning til dette,

c) registreres i foreldrehjem,

d) registreres i det felles hjem med ektefelle eller barn,

e) registreres i en bolig som erstatter tidligere bosted, så fremt disse boliger ligger i samme kommune.

Som tilknytning til tidligere bosted regnes blant annet:

- foreldrehjem,

- eiendomsrett til bolig,

- leierett til bolig,

- fremleie av bolig.

''

Betyr det at man som student må velge mellom å enten ha folkeregistrert adresse på studiestedet eller i foreldrehjemmet, hvis man ikke eier eller leier bolig et annet sted?

Hva betyr punkt e?

http://www.lovdata.no/cgi-wift/wiftldles?doc=/usr/www/lovdata/ltavd1/filer/sf-20071109-1268.html&emne=melde*%20flytting*%20student*-5

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...