Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Min mann har hatt kreft og under behandlingen fikk han mye stråling mot lysken.Han var også gjennom høydosebehandling.Dette har ført til at han har blitt steril. Har hatt 3.ICSI forsøk uten resultat med nedfryst sæd,og forrige gang tok vi en sædprøve bare for å se om der var liv.Det var der ikke. Det jeg lurer på er om det er en liten sjans for at det noen gang kan bli liv i sædcellene hans igjen? Er det bortkastet å prøve vitaminkurer eller reflexologi/soneterapi, eventuelt magnetbenk for å prøve å vekke de? Det er 4 år siden han var ferdig med behandling og ble friskmeldt. Høres sikkert litt desperat ut,men er villig til å prøve alt.

På forhånd takk for svar :)

- jol

Trygve Talseth, Urolog
Skrevet

Sjansen for at han er varig steril er nok dessverre veldig stor. Men ingen kan være helt sikker på om noe kan endre seg i fremtiden, men jeg synes ikke dere burde satse mye tid, håp og andre ressurser på å få det til å bli bra.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...