Gå til innhold

Når en pasient har fått en diagnose F 29


Anbefalte innlegg

Gjest En pårørende
Skrevet

Kan noen forklare meg hva en diagnose F 29 innebærer? Hva slags behandling tilbud gis til en pasient med en slik diagnose?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Psykose INA= ikke nærmere angitt.

Det vil si at det er en psykoselidelse, men hvilken har de ikke bestemt.

Psykoedukasjon samt kognitiv atferdsterapi og snakke om og sette ord på følelsene sine- affektregulering.

Jobbe med hele familien i forhold til kommunikasjonsmønster i familien. "Utdanne" familien i psykoselidelser og atferd som skyldes sykdommen.

Jobbe med mål og konkrete ting personen skal være med på- aktivering i den grad personen klarer det, jobbe med hvordan personen skal klare det, samt hvordan familien bør respondere.

Medisiner- antipsykotika.

Gjest trist jente
Skrevet

F29 – Uspesifisert ikke-organisk psykose

(http://no.wikipedia.org/wiki/ICD-10_kapittel_V:_F00-F99_-_Psykiske_lidelser_og_atferdsforstyrrelser#F50-F59_.E2.80.93_Atferdssyndromer_forbundet_med_fysiologiske_forstyrrelser_og_fysiske_faktorer

Mulig dette er det samme som sjøbris sier:

Psykose INA= ikke nærmere angitt.

googlet uspesifisert ikke-organisk psykose + behandling, og fikk samme inntrykk av behandling som sjøbris sier.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...