Gå til innhold

elektrisk støt i hodet


Anbefalte innlegg

Gjest Monica Jansen
Skrevet

hvor på hodet er det de elektrodene plasseres på hodet når folk med psykose får elektrosjokkbehandling? hvor mye volt bruker de?

Videoannonse
Annonse
Nils Håvard Dahl, psykiater
Skrevet

1. En starter alltid med unilateral stimulering dvs kun en hjernehalvdel - den dominante. Er setter den ene elektroden midt på toppen av hodet og på høyrehendte den andre over tinningen på venstre side.

2. Om det ikke gir tilstrekkelig effekt med unilateral stimulering, setter en elektrodene over begge tinninger og stimulerer med det begge hjernehalvdeler.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...