Gå til innhold

hvor mye av en levning er nok til begravelse?


Anbefalte innlegg

Gjest CableDrop

Ok dette er et lit morbid spørsmål men siden jeg leser en krimbok så ble jeg litt nysgjerrig på dette.

Hvis man bare finner benrester igjen etter et menneske som har omkommet, hvor mye av disse restene må være tilstede for å kunne begrave vedkommende?

Fortsetter under...

Gjest Vancouver

Synes å huske jeg så et program om dette på tv for ei god stund tilbake. Da var det nok, sa de, at det kun var noen små beinrester, en arm eller en legemsdel, for at de skulle kunne gjennomføre en begravelse av et menneske.

men de har jo gjennomført begravelser uten lemninger mener jeg,

f.eks. der man har omkommet på sjøen og en ikke har funnet liket...

så begraver man en tom kiste?

men de har jo gjennomført begravelser uten lemninger mener jeg,

f.eks. der man har omkommet på sjøen og en ikke har funnet liket...

så begraver man en tom kiste?

Det kan jeg ikke svare på, men synes det høres merkelig ut i så fall. Er det ikke bare minnestund de har hatt, da? Jeg har hørt om folk som har funnet levningene etter slektninger mange år etter at de ble borte, og "endelig kunne de ta farvel i en begravelse".

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...