Gå til innhold

Prostatitt - antibiotika og tranebær-ekstrakt


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg fikk i dag påvist prostatitt (nok en gang). Er blitt satt på Azitromax (500mg) med dosering 1 tablett daglig i tre dager og Ciproxin (500mg) 2 ganger daglig i de neste 30 dager.

Har via andre med kronisk prostatitt hørt at CranActin (tranebær-kapsler) hjelper dem ved symptomer. Kan jeg med fordel ta tranebær-kapsler sammen med antibiotikaen som er foreskrevet, eller bør jeg la være å blande disse?

Trygve Talseth, Urolog
Skrevet

Tranebær er kjent for å kunne hjelpe på urinveisinfeksjoner. Jeg kjenner ikke til at det hjelper på prostatitt.

Generelt synes jeg ikke man skal blande for mange behandlinger på en gang - da vet du ikke til en annen gang hva som hjalp deg.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...