Gå til innhold

Hjelpsomme hender


Anbefalte innlegg

Tvillingmamma
Skrevet

Vi i vår husholdning har pleid å sende barnas avlagte klær videre til Ukraina/India via Methodistkirken.

Da frakter jeg tøyet dit og leverer.

I dag fikk vi en lapp i postkassen fra en forening som heter Hjelpsomme hender, de har telefonnummerne sine registrert på firmanavnet og har også oppgitt organisasjonsnr.

De samler inn klær, utstyr, maskiner, kort sagt alt vi ikke trenger lenger og gir videre til mennesker og organisasjoner i Ukraina, Moldova og de Baltiske land.

Er det noen her inne som har hørt om organisasjonen? Vet om de er seriøse? Hjemmesiden ser bra ut; www.hjelpsommehender.no

De henter på døren og det kunne vært greit for meg å slippe å kjøre inn til byen for å levere det vi har samlet opp de siste to år. Men altså om de er seriøse og ikke farer med tull...

Gjest ingen nick
Skrevet

''Er det noen her inne som har hørt om organisasjonen? Vet om de er seriøse? Hjemmesiden ser bra ut; www.hjelpsommehender.no''

Jeg har aldri hørt om denne organisasjonen og synes at hjemmesiden ga veldig lite konkret informasjon om hvilke hjelpeprosjekter de støtter. Ingen navn på mottaker organisasjoner, barnehjem eller prosjekter, bare generelle vendinger om hvilke land de operer i.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...