Gå til innhold

er utslett og kløe ved lamictal farlig?


Anbefalte innlegg

Gjest lamictal og utslett
Skrevet

Har gått på det i over ett år. Har opplevd å få kløe og små hvite prikker på hendene som klør. Etter opptrapping så har jeg også fått noe myggestikkliknende utslett på armen.

Har forøvrig god effekt av Lamictal og kan leve med denne bivirkningen.

Er det farlig med utslett? Vil det gi seg etter en stund? Fastlegen syntes ikke at det var noe å bry seg om, men jeg er litt bekymret da jeg har hørt at det i noen tilfeller kan være farlig

Hvor stor er sjansen for Stevens- johnson syndrom?.

Er jeg hysterisk?

Nils Håvard Dahl, psykiater
Skrevet

I dette tilfellet er det ikke farlig. Du har hatt det lenge, og det har ikke raskt gått over i noe verre.

Neida, du er ikke hysterisk. Du stiller et fornuftig spørsmål som følge av kunnskap du har lest deg til.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...