Gå til innhold

Trombocytter


Anbefalte innlegg

Gjest (Anonymous)
Skrevet

Jeg har et barn på 16 mnd som har fjernet 2/3 av tykktarm pga komplikasjoner ved hjertefeil. Ved kontroller blir det tatt masse blodprøver og sist prøve viste at han er utenfor referanseområde for trombocytter. Legen har ikke nevnt dette som noe som skal følges opp videre, men jeg lurer egentlig på hva trombocytter er og hva de gjør for kroppen.

Gjest Christian Anker, spesialist i allmennmed
Skrevet

Trombocytter er den medisinske betegnelsen for blodplater. De er viktige for å stoppe blødninger i kroppen og lager sammen med proteinet fibrin "skorpen" på sår.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...