Gå til innhold

Parkinson?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Min mor er noen og sytti og fikk for noen år siden diagnose Parkinson. Hun tar medisinene Eldepry og Sinemet (depot). Hun har ingen skjelvinger men blir veldig fort trett og sliten, og har av og til problemer med å få benene med seg. Men den siste tiden har hun hatt kolossale smerter i det ene benet. Hun har vært på røntgen men alt ser bra ut, og hun har tatt masse blodprøver for bl.a. revmatisme. Hun har fått noen kortisonsprøyter for dette benet, men det hjelper ikke nevneverdig. Skyldes disse smertene Parkinson og hvordan kan man være sikker på at det er Parkinson hun har?

Fortsetter under...

Gjest Knut Laake, Overlege - spesialist i indr
Skrevet

Dette høres ut som noe mer enn Parkinsons sykdom. Sterke smerter i benet kan bl.a. skyldes nerverotirritasjon, som gjerne kommer av slitte skiver i ryggen, eller dårlig blodsirkulasjon, men det kan også være andre årsaker Jeg tviler på at smertene skyldes Parkinsons sykdom. Trettheten kan skyldes at parkinsonmedisinene senker blodtrykket. Mitt råd blir at din mor må få en ny, grundig legeundersøkelse. Lykke til!

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...