Gjest bor i by Skrevet 4. mars 2013 Skrevet 4. mars 2013 Tenkte jeg skulle få mer kontroll på økonomien. Vi er en familie på to voksne og to barn. ( 13 og 10 år ). Er det realistisk å bruke ca 2000 kr i uka på mat? Eller virker det mye..? Vi har middels god økonomi, men mye lån så vil forsøke å være litt nøysom med pengene.. Takknemlig for svar. :-) 0 Siter
Hushjelpen Skrevet 4. mars 2013 Skrevet 4. mars 2013 Hei, vi er 2 voksne og to barn på 14 og 15 år. I utgangspunktet tar jeg ut 1600,- hver uke til mat, men bruker nok litt ekstra fra kortet, så er nok oppe i rundt 2000-2200 i uken. 0 Siter
Gjest bor i by Skrevet 4. mars 2013 Skrevet 4. mars 2013 Hei, vi er 2 voksne og to barn på 14 og 15 år. I utgangspunktet tar jeg ut 1600,- hver uke til mat, men bruker nok litt ekstra fra kortet, så er nok oppe i rundt 2000-2200 i uken. Takk for svar! Ja det var det beløpet jeg lurte på om var "normalt" forbruk på mat. :-) 0 Siter
megler Smekk Skrevet 4. mars 2013 Skrevet 4. mars 2013 Høres ganske normalt ut. Dog, det går sikkert å bruke mindre. 0 Siter
Hønemoren Skrevet 4. mars 2013 Skrevet 4. mars 2013 Vi er 3 voksne så blir vel omtrent det samme som hos dere. Vi bruker minst 2000kr. pr. uke. Høres ikke unormalt ut synes jeg. 0 Siter
Gjest Skrevet 4. mars 2013 Skrevet 4. mars 2013 Det går helt fint. Hvis du er prisbevisst kan du spare ytterligere Vi er 4 som inkl to tenåringer. Vi bruker i hvertfall ikke mer enn 2000,- i uka. 0 Siter
Gjest Zignatur Skrevet 4. mars 2013 Skrevet 4. mars 2013 Vi er også fire, prøver å handle for under 1000 i uka, men som oftest blir det nok rundt 1400. Går etter tilbudene :-) 0 Siter
Ferskenblomst Skrevet 4. mars 2013 Skrevet 4. mars 2013 Syns umiddelbart at 2000 pr uke høres litt i overkant ut. Det blir 8000 kr i mnd det, og dere burde fint kunne klare dere på mellom 5 - 6000. En god måte å klare det på er å planlegge måltidene, da spesielt middagene, gjerne lage en ukesmeny, og handle kun en dag i uka. Gå gjerne for "billigproduktene", min erfaring er at de er like gode, noen ganger bedre, enn de ordinøre varene. Og der kan det være mye penger å spare. Sammenlign priser på liten pakning og såkalte familiepakker. Noen ganger kan prisforskjellen være helt horribel. Vær flinke til å bruke restemat, ser her hos oss at vi kaster mye mat fordi det ikke blir spist i tide. 0 Siter
Gjest Bellasa Skrevet 4. mars 2013 Skrevet 4. mars 2013 Jeg synes det er vanskelig å spare på mat. Ønsker å leve godt, og vi følger delvis lavkarbo. Det er et eget forum for økonomi som heter pengevett. En der inne brukte utrolig lite på mat, husker ikke om det var 1000 kroner i uka på en hel familie. Men det var mye farse og utblandede produkter som kjøttpudding osv. Men samtidig har jo Hellstrøm vist på noen programmer der det spesielt var enslige mødre at man kan lage sunn mat rimelig. 0 Siter
Anbefalte innlegg
Bli med i samtalen
Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.