Gå til innhold

Utenlandske bander står bak hvert fjerde innbrudd


Anbefalte innlegg

Utlendinger står for hvert fjerde boliginnbrudd på Østlandet. Utviklingen skjøt fart etter at EU ble utvidet med land fra Øst-Europa.
 
- Nå får vi endelig bekreftet mytene om utenlandske mobile vinningskriminelles posisjon i Norge. Og de utlendingene vi pågriper, har ofte vært vel så aktive i andre politidistrikter rundt om i landet, konstaterer lederen for politienheten Grenseløs, Kjell Johan Abrahamsen. 
 
Listen domineres av litauere, men også polakker og rumenere er sterkt representert, blant mange andre nasjonaliteter. Bandene kom for fullt med utvidelsen av EU østover. 
 
 
Hva kommer til å skje når Romania og Bulgaria kommer med i Schengen?
Endret av slabbedask

Fortsetter under...

De kriminelle som ønsker å reise, reiser uansett. De har reist inn i Schengen i årevis, så din skremselspropaganda er nettopp det.

 

Ikke bare det, dette blir som å si "de fattige gjør fleste innbrudd" - ja, selvsagt. Tror du folk som tjener millioner bryter seg inn i hus?

 

Du kan bedre enn dette.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...