Gå til innhold

NHD Hvordan bruke Venlafaxin Krka?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Fått utskrevet Venlafaxin Krka 75 mg i kapsler.

 

Skal de tas morgen eller kveld?

 

Jeg har problemer med å svelge denne store tabletten. Kan innholdet tas ut og spises løst?

 

Når jeg rister på kapselen er det mest tomrom der inne, hvorfor lager de kapselen så stor rundt innholdet? Hva er hensikten med kapselen? Finnes denne medisinen i vanlig pilleform (mindre piller)?

 

TAKK FOR SVAR.



Anonymous poster hash: 8fb49...612
Skrevet

Det er et system for å gradvis slippe innholdet i pilla ut... kalles depotkapsel.  ;) Du kan altså ikke ta ut pulveret.

Skrevet

Det spiller ingen rolle om du tar den morgen eller kveld. Men det er viktig at du tar den til fast tid hver dag.

Du skal ikke ta ut kornene/innholdet i kapselen.

Skrevet

Hvis du ikke har erfart dette tidligere så er det veldig smart å ha munnen halvfull med vann og legge pillen i det, for så å svelge alt.  :P

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...