Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Nok en gang har det skjedd. Brannstifter tatt. Så da lurer jeg på hva slags hjelp slike får. Hva slags behandling og oppfølging har de best nytte av? Ofte er det jo psykiske problemer og ikke ondskap som ligger i bunn av en slik handling.

Samtaleterapi med psykiatritjenesten i kommunen eller dps?

Hva hadde en lege gjort hvis en pasient hadde sagt h*n vil gjøre en så alvorlig handling? Innleggelse?

Så et spørsmål om noe litt annet.

Hva kan konsekvensene være av å holde inne følelser og ikkeå ha noen å prate med?

Har forsøkt samtalebehandlig til ingen nytte, men problemet var jo at jeg ikke visste det var følelser det skulle snakkes om, men jeg vet jo heller ikke hvordan jeg skal snakke om følelser. Tror jeg trenger en "opplæring" eller noe. Jeg har lærevansker og det merker jeg selv, men får likevel ikke informasjonen jeg trenger for å klare noen behandling.

Nils Håvard Dahl, psykiater
Skrevet

Jeg oppfatter ikke brannstiftere som åpenbart mer psykisk syke enn andre kriminelle.

 

Hvilken psykiatrisk hjelp de evt skal få, må avhenge av resultatene i en psykiatrisk utredning.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...