Gå til innhold

Fysisk/ psykisk


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Jeg ville nok synes det var litt kleint om psykiateren min skulle undersøkt meg fysisk. Det vil jeg helst at fastlegen min gjør. Men leger skal jo opptre like profesjonelt når de gjør en fysisk undersøkelse. Du skriver ikke om det er snakk om en spesialist eller fastlege, men særlig fastleger gjør jo mange fysiske undersøkelser hver eneste dag og er vant til det meste. 

Mitt råd er å snakke med den legen det gjelder. Fortell hva du opplever som vanskelig, så kan dere legge en plan. Kanskje det er mulig at en annen lege gjør den fysiske undersøkelsen så du eventuelt slipper å gå privat? Det er jo, som du sier ganske dyrt. 

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/446733-fysisk-psykisk/#findComment-3889605
Del på andre sider

22 timer siden, AnonymBruker skrev:

Jeg sliter med at lege som behandler meg psykisk og skal undersøke meg fysisk. Fler som har kjent det slik? Føler det er skummelt når legen vet så mye om det psykiske. Hittil dratt til privat for fysisk , men det er dyrt!( ikke ofte da). 

Anonymkode: 68436...aff

Jeg tror det er mange som hadde tenkt motsatt. Det ville vært en fryd om legen kunne ta BÅDE det psykiske og det fysiske. Kroppen og sjela henger sammen.

Anonymkode: 06d6a...942

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/446733-fysisk-psykisk/#findComment-3889610
Del på andre sider

22 timer siden, AnonymBruker skrev:

Jeg sliter med at lege som behandler meg psykisk og skal undersøke meg fysisk. Fler som har kjent det slik? Føler det er skummelt når legen vet så mye om det psykiske. Hittil dratt til privat for fysisk , men det er dyrt!( ikke ofte da). 

Anonymkode: 68436...aff

Jeg har det sånn selv. Jeg synes det er kjempekleint å gå til fastlegen med fysiske ting, når hun vet så mye om min psykiske (u)helse. Jeg er vant til at vår kontakt i hovedsak består av oppfølging av min psykiske lidelse. Hvis jeg f.eks. får akutte ryggsmerter, eller andre ting av fysisk karakter jeg må gå til legen for, så føler jeg meg så flau. Vet ikke hvorfor, egentlig. På en måte fint å lese at jeg ikke er alene om å føle det sånn.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/446733-fysisk-psykisk/#findComment-3889611
Del på andre sider

Jeg hadde en fastlege gjennom nesten tyve år som behandlet meg både fysisk og psykisk. Til slutt ble det for mye. Jeg følte meg avkledd hver gang jeg var hos henne og begynte etterhvert å grue meg til hver time uansett hva det gjaldt. Nå har jeg ny fastlege og han skal bare ta seg av det fysiske. Det psykiske tar jeg med psykolog og psykiater.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/446733-fysisk-psykisk/#findComment-3889656
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...