Gå til innhold

Hvilke ulike typer terapi finnes det og hvilken


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

type "bruker" din behandler? Min er kognitiv terapeut.

Anonymkode: c801f...c39

Skrevet

Jeg har bare hørt at metakognitiv terapi og kognitiv terapi bare er fancy navn for bare helt vanlige samtaler?

Skrevet
Everybody skrev (1 time siden):

Jeg har bare hørt at metakognitiv terapi og kognitiv terapi bare er fancy navn for bare helt vanlige samtaler?

En skal ikke stole på alt en vare hører. Se heller på hvilke studier som er gjort. Disse viser at metakognitiv og kognitiv terapi for de fleste vanlige lidelser er det som her best effekt.

Skrevet

Går i kke til samtaler nå, men gikk i mange år til ei som brukte transaksjonsanalyse 

Gjest lavender
Skrevet

Min forrige behandler som jeg gikk til i 2 år brukte ISTDP. Nå har jeg bare støttesamtaler, og har inntrykk av at behandler ikke bruker en spesiell terapiform. 

AnonymBruker
Skrevet

Kognitiv er mest vanlig. 

Anonymkode: 62613...17b

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...