AnonymBruker Skrevet 24. februar 2024 Skrevet 24. februar 2024 Hva bruker du på mat i måneden? Hvor mange personer er det til og voksen/barn? Hvilken type mat bruker du spise mest av? Tenker da f.eks grønnsaker, takeaway, first price o.l? Jeg er bare en person, kvinne 29 år og bruker stort sett 3000-4000 kr i måneden på mat. Jeg handler alltid i dato-disken hvis der ligger noe jeg tenker jeg har lyst på også kjøper jeg alltid first price varer der det er mulig, da altså om det er grei kvalitet på det og det lønner seg ift pris. Kjøper vel aller mest av varer som kyllingfilet, karbonadedeig, frosne og ferske grønnsaker, frossen frukt, havregryn, gresk yoghurt osv men også fjordland dessverre (dyrt). Ellers er jeg kanskje litt for glad i å spise ute og kan lett kjøpe meg både burger fra burger king og bakst og kaffe fra kafe ett par ganger i måneden i tillegg. Prøver skjerpe meg der da for det kan bli litt for vel dyrt til tider når det blir 100 kr for en kanelbolle og chai latte. Anonymkode: db426...4a4 0 Siter
Kashmir- Skrevet 24. februar 2024 Skrevet 24. februar 2024 (endret) Til hjemmebruk? 3000 tenker jeg. Men nå spiser vi hele jøvla familien ute hver søndag, og siden jeg liker at familien samles sånn og fordi jeg er en god storesøster ( 😂 ) så spanderer jeg ofte på de yngre uten at våre snobbeforeldre vet. Så det blir ofte et par tusen mer. Endret 24. februar 2024 av Kashmir 0 Siter
slabbedask Skrevet 24. februar 2024 Skrevet 24. februar 2024 Rundt 3000 tenker jeg. Kokka kommer i tillegg. 0 Siter
AnonymBruker Skrevet 24. februar 2024 Skrevet 24. februar 2024 Kashmir skrev (På 24.2.2024 den 19.45): Til hjemmebruk? 3000 tenker jeg. Men nå spiser vi hele jøvla familien ute hver søndag, og siden jeg liker at familien samles sånn og fordi jeg er en god storesøster ( 😂 ) så spanderer jeg ofte på de yngre uten at våre snobbeforeldre vet. Så det blir ofte et par tusen mer. Ekspander Jeg tenkte inkl. alt egenlig av mat og drikke. Altså både mat du kjøper på dagligvare for å lage hjemme, besøk på kafe og restaurant og pølse på bensinstasjon, drink på bar osv osv. Så koselig å ha som tradisjon å spise ute hver søndag da, jeg skulle ønske jeg var flinkere til det for her er ganske mange restauranter i byen jeg har hatt veldig lyst til å spise mat hos men som jeg aldri har fått gjort ettersom jeg ikke liker gå ut å spise alene 😅 Anonymkode: db426...4a4 0 Siter
AnonymBruker Skrevet 24. februar 2024 Skrevet 24. februar 2024 slabbedask skrev (På 24.2.2024 den 19.52): Rundt 3000 tenker jeg. Kokka kommer i tillegg. Ekspander Hva mener du med kokka? Har du privat kokk som lager mat til deg? Hehe... Anonymkode: db426...4a4 0 Siter
Kashmir- Skrevet 24. februar 2024 Skrevet 24. februar 2024 AnonymBruker skrev (På 24.2.2024 den 19.54): Jeg tenkte inkl. alt egenlig av mat og drikke. Altså både mat du kjøper på dagligvare for å lage hjemme, besøk på kafe og restaurant og pølse på bensinstasjon, drink på bar osv osv. Så koselig å ha som tradisjon å spise ute hver søndag da, jeg skulle ønske jeg var flinkere til det for her er ganske mange restauranter i byen jeg har hatt veldig lyst til å spise mat hos men som jeg aldri har fått gjort ettersom jeg ikke liker gå ut å spise alene 😅 Anonymkode: db426...4a4 Ekspander Js ok. 5000-6000 tusen da. Men jeg spanderer sjelden alkohol på noen. 0 Siter
AnonymBruker Skrevet 24. februar 2024 Skrevet 24. februar 2024 Ca 12.000 vi er en familie på 4 Anonymkode: 6931c...3a4 0 Siter
Lillemus Skrevet 24. februar 2024 Skrevet 24. februar 2024 AnonymBruker skrev (På 24.2.2024 den 19.55): Hva mener du med kokka? Har du privat kokk som lager mat til deg? Hehe... Anonymkode: db426...4a4 Ekspander Coca cola. Jeg tror mannen min og jeg bruker ca. 5500-6000,- i mnd på mat. 0 Siter
Glitter Skrevet 24. februar 2024 Skrevet 24. februar 2024 Jeg er veldig uøkonomisk og bruker alt for mye. Har ikke styring på det. 0 Siter
Kashmir- Skrevet 24. februar 2024 Skrevet 24. februar 2024 Glitter skrev (På 24.2.2024 den 20.28): Jeg er veldig uøkonomisk og bruker alt for mye. Har ikke styring på det. Ekspander Det handler ikke om økonomisk sans akkurat 0 Siter
AnonymBruker Skrevet 24. februar 2024 Skrevet 24. februar 2024 Kashmir skrev (På 24.2.2024 den 21.10): Det handler ikke om økonomisk sans akkurat Ekspander Hva tenker du det handler om? Anonymkode: cd10f...4a9 0 Siter
Glitter Skrevet 25. februar 2024 Skrevet 25. februar 2024 Kashmir skrev (På 24.2.2024 den 21.10): Det handler ikke om økonomisk sans akkurat Ekspander Neivel. Hva handler det om da? 0 Siter
Kashmir- Skrevet 25. februar 2024 Skrevet 25. februar 2024 Glitter skrev (På 25.2.2024 den 8.01): Neivel. Hva handler det om da? Ekspander Det er mulig jeg tar feil, men på meg virker det som det er lav impulskontroll og noe tvang. Hvis det er feil, så beklager jeg. 0 Siter
Glitter Skrevet 25. februar 2024 Skrevet 25. februar 2024 (endret) Kashmir skrev (På 25.2.2024 den 9.36): Det er mulig jeg tar feil, men på meg virker det som det er lav impulskontroll og noe tvang. Hvis det er feil, så beklager jeg. Ekspander Tenker det handler om begge deler. Jeg har høyt forbruk også når jeg kun kjøper det jeg "skal"..veldig dyrt å handle sunt. Endret 25. februar 2024 av Glitter 1 Siter
hattifnattus Skrevet 25. februar 2024 Skrevet 25. februar 2024 Jeg er faktisk ikke sikker på hvor mye vi bruker, men vi kjøper gjerne store kvanta når ting er på tilbud, så den ene måneden kan vi nok fint ligge 1000-2000 over den forrige. Jeg tipper vi to ligger på 5000-7000 kanskje? 0 Siter
AnonymBruker Skrevet 25. februar 2024 Skrevet 25. februar 2024 6 til 8 tusen. Kommer ann på om vi har vært i Sverige eller ikke. Anonymkode: 339de...708 0 Siter
AnonymBruker Skrevet 25. februar 2024 Skrevet 25. februar 2024 5700 kr denne gangen. Litt for mye. Men jeg har hatt vinterferie og da brukes mer Anonymkode: 3c2c3...bad 0 Siter
AnonymBruker Skrevet 25. februar 2024 Skrevet 25. februar 2024 røfflig rundt 5, for 1 person. Mat står høyt i kurs her! Anonymkode: cd10f...4a9 0 Siter
Savannah Skrevet 25. februar 2024 Skrevet 25. februar 2024 Jeg bruker gjennomsnittlig 3000 - 4000 i måneden. Jeg spiser ofte ute og det er ikke medregnet. Jeg bor alene. Jeg sparer ikke noe særlig, og kjøper sjelden ferdiglagde produkter. Det går mest i rent kjøtt og fisk, og så ferske grønnsaker. Har også frosne grønnsaker da jeg synes det er vanskelig å få brukt opp ferske grønnsaker og liker ikke å kaste mat. 0 Siter
Anbefalte innlegg
Bli med i samtalen
Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.