Gå til innhold

Skitte ifm. prostatakreft


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg er en jente på 40, min samboer er 55.

Han har nå dessverre fått konstatert ondartede kreftceller i den ene halvdelen av prostata. Denne beskjeden kom like før påske i brev fra Volvat Privatklinikk og vi avventer videre behandling ved Ullevål Sykehus i slutten av uken.

Det jeg lurer på er om det innebærer den minste risiko for meg å være seksuelt sammen med min samboer? Finnes det noen mulighet for at jeg kan bli "smittet" ved seksuelt samvær? Det er jo svært ømfintlige innvendige organer det er snakk om... Kan hans sæd på sikt gjøre meg utsatt for kreft i underlivet?

Mvh.

Fortsetter under...

Gjest Miklos Degre, Dr Med Spesialist i mikrob
Skrevet

Jeg tror ikke at det er noe "smittefare" som du behøver å regne med i relasjon til ondartede celler i prostata. Ondartede sykdommer smitter ikke fra et individ til et annet.

Hilsen

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...