Gå til innhold

Nå skal fastleger tjene penger på ikke å gi deg sykmelding


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet
  • Regjeringen og Legeforeningen endrer fastlegenes takstsystem. Legeforeningen får mer betalt for å unngå full sykmelding.
  • Fastleger tjente før penger på å sykmelde, men nå får de mer for å ikke sykmelde.
  • Helseminister Jan Christian Vestre og Legeforeningens president Anne-Karin Rime støtter endringene. Dette skal redusere sykefravær.

– Jeg er glad for at vi er blitt enige med Legeforeningen om viktige tiltak som vil styrke fastlegeordningen og bidra til redusert sykefravær i befolkningen, sier helse- og omsorgsminister Jan Christian Vestre, til Aftenposten.

Noen som tror dette vil få ned sykefraværet? Neppe. Karensdag, og mindre enn 100% i sykepenger er nok eneste løsning.

https://www.aftenposten.no/norge/politikk/i/q6vj9E/naa-skal-fastleger-tjene-penger-paa-ikke-aa-gi-deg-sykmelding

Anonymkode: 999bc...7cc

Videoannonse
Annonse
stjernestøv
Skrevet

Leste det og syns det er merkelig, er folk syke så er de syke og kan jo ikke gå på jobb syke. 

Skrevet

Kanskje fastlegen da tar seg bedre tid til å finne riktig behandling 😉

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...